Мої уроки


Сидорчук Вікторія Іванівна
Кінецьпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тема. Множення двоцифрового числа на одноцифрове виду 24*3.Задача на суму двох добутків.
Мета: ознайомити учнів зі способом множення двоцифрового числа на одноцифрове; удосконалювати вміння розвязувати задачі; формувати обчислювальні навички; розвивати мислення, кмітливість; сприяти вихованню інтереса до вивчення математики.
Цілі уроку.
Після проведення уроку учні
знають: прийом множення двоцифрового числа на одноцифрове;
уміють: множити двоцифрове число на одноцифрове, розвязувати задачі, продуктивно співпрацювати у групі.
Тип уроку: комбінований.
Методи та прийоми: словесні(бесіда, розповідь), наочні(презентація, записи на дошці), робота у групах, гра.
Обладнання: записи на дошці, абаки, підручники, компютер, записи мелодій до казки «Попелюшка», букви.
 Випереджальні завдання.
Індивідуальні: 1. Пояснити  обчислення виразу за № 841.
Оформлення дошки:
По центру:запис числа та виду роботи.
Зліва: запис завдань.
Справа: геометричне завдання.
                                                       

 Хід уроку
І. Мотиваційний етап.

1.Зясування емоційного настрою( вправа « Усмішка»).
  - Любі діти! Перед тим, як розпочати нашу роботу, я хочу дізнатися, з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок.
          - Усміхніться один одному, -  мені, -  нашим гостям.
 Визначте свій емоційний стан жестами та емоціями.
   -  Бачу, що у вас все гаразд і сподіваюсь, що наша спільна робота буде успішною.
   - Девіз нашого уроку такий:
                                                                                                         ( Слайд 10)
2. Актуалізація опорного досвіду.
Опрацюємо 101 урок.
Він є одинадцятим з розділу: «Множення і ділення в межах 1000».

ІІ. Етап цілевизначення та планування.

1.     Представлення концепту теми.



 
а)Повідомлення теми уроку.
Звучить запис мелодії «В гостях у казки»
-         Діти, сьогодні ми потрапимо до математичної казки.
А щоб дізнатися до якої саме,  обчисліть вирази і розгадайте шифр.
 (Робота у групах за картками.)



 
3*4  5*6   6*2  4*5  4*4  6*4    20*3  40*2  10*4


 


 
О - 30, П - 12, Е - 20, Ю - 24, Л - 16, Ш - 60, А- 40, К - 80.                   (Слайд 2)
                               (Перевірка груп)
                                                                            (Попелюшка.)  ( Слайд 3)


 
Попелюшка пропонує нам таку тему уроку:


 
«Множення двоцифрового числа на одноцифрове виду 24 *3. Задача на суму двох добутків.»
2.Узгодження цілей уроку і плану роботи.
     Навчитеся прийому множення двоцифрового числа на одноцифрове, розвяжете задачу на знаходження суми двох добутків, проаналізуєте ії.

План уроку такий:
1.Усний рахунок.
2.Каліграфічна хвилинка.
3.Вивчення  нового матеріалу.
4.Фізкультхвилинка.
5.Робота над задачами.
6. Геометричне завдання.
7. Домашнє завдання.
                                                                                                                                                                                                                                         (Слайд 4)
ІІІ. Етап опрацювання  навчального матеріалу.

1. Усний рахунок.                                                                        (Слайд 5)
-А хто пам’ятає, що загадала мачуха зробити Попелюшці, щоб потім вона могла постояти під вікнами палацу і подивитись, як веселяться її сестри?
- Вона наказала  посадити стільки кущів троянд, як число, що є часткою чисел 64 і 8 (8                                                                                                                                                                                                                           (Слайд 6)
- Перебрати стільки мішків з квасолею, як число, що у 7 разів менше за 56  (8)
                                                                                                                                 ( Слайд 7)



 І намолоти кави на стільки тижнів, як число, що є третиною числа 24 (8)

                                                                                                        ( Слайд 8)
на скільки ж днів потрібно було Попелюшці намолоти кави? (7*8= 56)



 1. Каліграфічна хвилинка 888
                                                                                              ( Слайд 9)
  -Скільки сотень у числі 888?
  - Скільки десятків?
  -Скільки одиниць?
  -Скільки всього одиниць? Всього десятків?



1. Вивчення нового матеріалу
-         А  хто допоміг Попелюшці потрапити на бал? (Фея)                     ( Слайд 10) 
-         Так. А хто виконав за неї роботу?
Про це ви дізнаєтесь, коли виконаєте наступне завдання.            ( Слайд 11)

Пояснення матеріалу

   -Хто може пояснити?
(Пояснення учня)
         Перевірка                                                                                                     (Слайд 12)
24 · 3 = (20 + 4) · 3 = 20 · 3 + 4 · 3 = 72
-Складіть алгоритм обчислення. 
-                                                                                                                                                                                                                                                                         
Складання алгоритму
Розкладаю
Перемножую
Додаю
          Перевірка                                                                                                     (Слайд 13)

(Виявляю учнів І групи.)
-         Покажіть відповідь абаком.                                                                       

 16*6=(… + …)* 6=
    ^

                 Перевірка                                                                      ( Слайд 14)
16*6=(10+6)*6= 60+36= 96
                                                      
                                                                     (Відкриваю букву М.)
                                 І етап
   І група                       
 Виконай за зразком:                                                                                                                                                                                                         (Слайд 15)

16*3=(…+…)*3=
  ^

23*4=(…+…)*…=
  ^


Робота під керівництвом учителя:
ІІ група і ІІІ група ( за дошкою)


 18 · 3 = (10 + 8) · 3 = 10 · 3 + 8 · 3 = 54
                  Перевірка І групи

              16*3= (10+6)*3=30+18=48
               ^

              23*4=(20+3)*4= 80+12=92
               ^                                                                                                                                                                                                                             (Слайд 16)
                 (Виявляю учнів ІІ групи)

-         Покажіть відповідь абаком.                                                                        (Слайд 17)

32*5=(…+…)*5=….
 ^
                          Перевірка
     32*5=(30+2)*5=150+10=160
                                   (Відкриваю букву И.)




ІІ етап


Виконай самостійно:                                                                                                                                                                                                           (Слайд 18)
І група № 841(2) 4-й стовпчик.

Виконай за зразком:
ІІ група 12*6=(+)*6=
                ^
Робота під керівництвом учителя (за дошкою).
ІІІ група

 15 · 7 = (10+5)*7=70+35=105
                                               
                            Перевірка І та ІІ груп
               

І група 25*3= (20+5)*3=60+15=75
              33*3= (30+3)*3=90+9=99

ІІ група  12*6= (10+2)*6=60+12=72                                                                                                                                                                                     (Слайд 19)



                 

                                (Відкриваю букву Ш.)

                                            ІІІ етап


 Творче завдання:                                                                                 (Слайд 20)
І група - Складіть приклади

35 2 41 2 34 3
Виконай самостійно:
ІІ група №841(2) 3-й стовпчик
 ІІІ група
Виконай за зразком:
11*3=(+)*3=
 ^
                       Перевірка груп    
І група                                                                                                            (Слайд 21)
35*2=(30+5)*2=60+10=70
41*2=(40+1)*2=80+2=82   
34*3= (30+4)*3=90+12=102 
ІІ групи      
17*4= (10+7)*4=40+28=68
19*3= (10+9)*3=30+27=57
ІІІ групи
11*3= (10+1)*3=30+3=33

                                                                        (Відкриваю букву І.)
 
                            -То хто допоміг Попелюшці працювати? (Миші.)
                                                           
                                                        ІV етап
                                                                                                                                                                                                                                                (Слайд 22)
Самостійна робота №841(2)
І варіант 1-й стовпчик                                     ІІ варіант 2-й стовпчик
Перевірка

32*3= (30+2)*3=90+6=96        42*2= (40+2)*2=80+4=84
12*5= (10+2)*5=50+10=60       23*4= (20+3)*4=80+12=92

Гра «Знайдіть помилки в обчисленнях».                                                                                                                                                                           (Слайд 23)

13 · 5  = 84

18 · 2 =  78
                            Перевірка

13*5=(10+3)*5=50+15=65
18*2=(10+8)*2=20+16=36        
-         Подивимось, що ж робить на балу наша Попелюшка.


                 Фізкультхвилинка.                                                                                                                                                                                             (Слайд 24)
(під мелодію пісні «Добрий жук»)

1.     Розв’язування задач.
- Коли Попелюшка зрозуміла, що часу у неї зовсім не залишилось, то дуже швидко зникла. Так швидко, що, навіть, загубила свою туфельку.  Принц дуже засмутився. Давайте йому допоможемо.
А для цього потрібно розв’язати задачі.
   а)    Скласти і розв’язувати задачу за схемою (колективно).                                                                                                                                       (Слайд 25)

Ціна  Кількість    Вартість
12     5       ?
11     2       ?

Розв. текстову задачу з підручника № 842

І в. – скласти вираз і розв’язати.

ІІ в. – розв’язати діями з поясненням.

ІІІ в. – записати дії.

-         На балу всі веселились, але Попелюшці потрібно було повертатися додому. Адже, після 12 години ночі чари зникнуть.
І її  карета знову стане  гарбузом, коні – мишами, а красиве плаття – лахміттям.
5 Геометричний матеріал.                                                                                                                                                                                                   (Слайд26)
-         Та поки є пару хвилин, давайте подивимось на карету, адже вона у нас не проста, а геометрична.
-         Скажіть, з яких геометричних фігур вона складається?
-         Яких фігур більше?
VІ. Рефлексивно-оцінювальний етап.                   
1.Оцінювання роботи учнів, класу.
2. Бесіда
- Про що дізнались на уроці?
-Чи сподобався урок?
-Який настрій у вас?
3.  Домашнє завдання.                                                                                                                                                                                                  (Слайди 27, 28)
-         Домашнє завдання у вас теж буде казкове. Його вам передала Попелюшка з Принцем на квітах із саду. Колір квітів виберете самі, адже завдання там різні: на червоних – важчі, на жовтих – трішки легші, а на синіх – ще легші. Тому подумайте і зробіть свій вибір.


     високий рівень          -             № 845 скласти обернену задачу


      достатній рівень       -          № 845 


      середній    рівень      -          № 846




Комментариев нет:

Отправить комментарий